GYVI IR NEGYVI MEDŽIAI

negyvas medisŠios ekskursijos metu jūsų laukia pažintis su paslaptingu miško pasauliu. Iš pirmo žvilgsnio nudžiūvusiuose ir trūnijančiuose medžiuose, rodos, negali būti nieko įdomaus – juk medis savo gyvenimą baigė ir miškui jis nereikalingas. Tačiau yra visiškai kitaip! Tada, kai medis miršta, jame apsigyvena tūkstančiai rūšių. Tai ypatingi vabzdžiai specialistai ir neregėtos kolonijos grybų, bei iš peties besidarbuojantys įvairūs mikroorganizmai. Daugybe mitų apipinti ir nevertai kenkėjais išvadinti gyviai atlieka milžiniškai svarbų darbą, palaikydami miško sveikatą. Pasiėmę lupą, išeikime patyrinėti šių smulkių miško gyventojų. Pasivaikščiojimo metu sužinosite medžio gyvenimo stadijas, išmoksite atskirti jas gamtoje. Pasikalbėsime, kuo skiriasi kinivarpos nuo vabzdžių, mintančių irstančia mediena. Taip pat aptarsime naujausias mokslo tendencijas dirbtinai sendinant mišką – tai ir medžių viršūnių sprogdinimas, reguliuojamų gaisrų sukėlimas, nužievinimas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KARŠUVOS VILKAI

 vilks 1

Atvykę į Viešvilės rezervato lankytojų centrą išgirsite unikalius pasakojimus apie Karšuvos girioje gyvenančius vilkus. Čia nuolatos laikosi 3-10 vilkų šeimyna, kurią galėsite išvysti direkcijos filmuotoje medžiagoje. Parodysime Jums, kaip skiriasi vienas individas nuo kito, pabandysite skirtumus įžiūrėti ir Jūs. Paanalizuosime vilkų elgseną demonstruojamame filmuke ir kaip pagal ją galima nustatyti vilko nuotaiką bei rangą šeimoje. Taip pat sužinosite, kuo skiriasi vilkų gauja, šeima ir kaip vilkai patampa vienišiais. Padiskutuosime apie vilko reikšmę gamtoje ir konfliktus su žmogumi. Pašnekesius pratęsime žygiuodami girioje Jūsų pasirinktą atstumą (2; 5 km). Ten paanalizuosim vilkų ir šunų pėdsakų skirtumus, apžiūrėsim kaulų graužimo žymes ir žinoma, ekskrementus.

 

 

  


 

 

 KURTINYS - SENGIRĖS SIMBOLIS

 1368085501 22

 

       Kurtinys –  sengirės simbolis, o tuo pačiu ir valstybės prestižo dalis. Šis didingas sparnuotis atskleidžia mums, ar esame draugiški mus supančiai aplinkai ir ar sugebame išsaugoti senas girias. Tačiau ne vien medžių amžius čia svarbus, bet ir masyvo plotas. Jis turėtų būti toks didelis, kad girios glūdumos nepasiektų joks žmogaus civilizacijos aidas. Mat kurtinys – ramybę mėgstantis, nepernešantis pokyčių ir niekur nemigruojantis paukštis. Visas jo gyvenimas priklauso nuo gabalėlio girios, kurioje jis išsirito. Atvykę pas mus, turėsite galimybę susipažinti su vienintelio Lietuvoje kurtinių veislyno veikla ir stebėti kurtinius gyvai. Išgirsite įdomių istorijų apie čia užaugintus ir į laisvę paleistus paukščius.  Sužinosite, koks miškas jiems tinkamiausias, ką labiausiai mėgsta valgyti. Aptarsime šių sparnuočių tuoktuvių, jauniklių auginimo ir žinoma, klausos subtilybes. Pasivaikščiosime mokomuoju-pažintiniu taku ir susipažinsime su kurtinio namais rezervate.

 

 

 
Dėl gamtos pamokų vedimo galimybės savaitgaliais ar švenčių dienomis būtina susitarti iš anksto. Informaciją apie galimybę dalyvauti ekskursijoje arba gamtos pamokoje galite sekti Facebook paskyroje https://www.facebook.com/Vie%C5%A1vil%C4%97s-valstybinio-gamtinio-rezervato-direkcija-100298684662005/?epa=SEARCH_BOX

 

 Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato grupė Į. k. 306109995
Karšuvos g. 3, Eičių kaimas, Gaurės sen.
LT-73145 Tauragės raj.
Tel. 8 446 41445
El. paštas: viesviles.rez@saugoma.lt