pelkiadienis 1Gaurės pagrindinės mokyklos Eičių skyriuje tapo tradicija kiekvienais metais paminėti Pelkių dieną. Džiaugiamės, kad gyvename tokioje vietoje, kur arti, kaimynystėje, Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas. Esame dėkingi rezervato direktoriui Algiui Butleriui ir jo kolektyvui, nes žinome, kad visada esame laukiami. Mokykloje šiemet svečiavosi rezervato vyr. biologė Asta Uselienė.

Žemaitijoje kiekviena bala yra vadinama pelke, todėl mokiniai turi puikią progą prisiminti ir pakartoti žinias, kas iš tikrųjų yra pelkė. Ji turtinga įvairia augmenija, gyvūnija. Šiemet pasirinkta tema „Uogos“. Asta Uselienė vaizdžiai pristatė ir papasakojo  apie valgomas ir nuodingas uogas, kuriuos auga šlapiose vietose ar netoli jų. Mokiniams lengva buvo atpažinti mėlynę, bruknę, spanguolę, kai kurie pažino ir vaivorų, tekšių uogas. Dalis mokinių buvo matę ir kitokių uogų, kaip žalčialunkių, varnauogių, vilkauogių, putino, karklavijų, žinginių, bet nieko daugiau apie jas nežinojo. Džiaugiamės, kad vaikai suvokia: jeigu nepažįsti - į burną nedėk.

                             Žinių įtvirtinimui viešnia buvo paruošusi užduočių, kuriose komandos „Šlapiukai“ ir „Mėlyniukai“ turėjo augalui priskirti uogas, o vėliau jas surūšiuoti „Valgomos“ ir „Nevalgomos“. Po įdomaus ir vaizdingo pristatymo (biologė buvo atsinešusi ir visą puokštę šakelių iš pelkės, spanguolių net su uogomis) vaikai puikiai atliko užduotis. Tik abi komandos suabejojo, kam priskirti putino uogas, nes atsiminė, kad sėklų kramtyti negalima. Mokiniai turėjo įvertinti uogų naudą ir paaiškinti, iš kokių uogų virtų arbatą. Gerų emocijų netrūko, o ypač renginio pabaigoje. Komandos buvo apdovanotos šilauogių  ir spanguolių uogomis.

                             Praturtėjome ne tik žiniomis, bet ir vitaminais. Atsisveikinome iki susitikimo pelkėje pavasarį.

 

Regina Černauskienė

Gaurės pagrindinės mokyklos

mokytoja metodininkė

 

 


Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija Į. k. 188739312
Karšuvos g. 3, Eičių kaimas, Gaurės sen.
LT-73145 Tauragės raj.
Tel. 8 446 41445, faks. 8 446 41514
El. paštas: vies.rez@viesvile.lt