Tauragės "Šaltinio" pagrindinės mokyklos informacija


Tarptautinė Pelkių diena ,,Šaltinyje“


Vasario 2-oji - Tarptautinė Pelkių diena. Remiantis Ramsaro konvencija – tarptautine sutartimi, kuria įsipareigojama saugoti ir atsakingai naudoti pasaulio pelkes, Lietuvoje saugomų teritorijų sąraše yra įtraukti šie gamtosauginiai objektai: Čepkelių rezervatas, Kamanų rezervatas, Viešvilės rezervatas, Žuvinto rezervatas, Nemuno deltos regioninis parkas, Girutiškio gamtinis rezervatas, Adutiškio-Svylos-Birvetos šlapžemių kompleksas. 

Mūsų mokyklos jaunieji ekologai ir mažieji miško bičiuliai senokai bendrauja ir bendradarbiauja su Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato darbuotojais. Ir šį kartą popietėje, skirtoje Pelkių dienai paminėti, dalyvavo inspektorius Saulius Bartminas. Jis dažnas svečias mūsų mokyklos gamtosauginiuose renginiuose. Inspektorius parodė filmuotą medžiagą apie Viešvilės pelkę, papasakojo apie jos gyventojus.

Popietės dalyviai, susiskirstę į komandas, turėjo sudėti dėliones ir atpažinti gyvūnus, atsakyti į viktorinos klausimus, įminti mįsles. Daug teigiamų emocijų sukėlė užduotys komandų kapitonams. Jie savo žinias apie gamtą pasitikrino atlikdami testus kompiuterių klasėje. Mažieji popietės dalyviai šoko, dainavo, uždavė ne vieną ,,suktą“ klausimą gamtos tema inspektoriui Sauliui.
Popietės dalyviams buvo įteiktos padėkos, visi vaišinosi arbata, saldumynais. Jei tik lietus ir šiltas oras nenutirpdys vasario sniego miške, planuojama išvyka į Viešvilės rezervatą stebėti žvėrių pėdsakų sniege.
Mokyklos gamtosauginių būrelių vadovės- Vilma Novikienė ir Eglė Rupšienė

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija Į. k. 188739312
Karšuvos g. 3, Eičių kaimas, Gaurės sen.
LT-73145 Tauragės raj.
Tel. 8 446 41445, faks. 8 446 41514
El. paštas: vies.rez@viesvile.lt